Blomdahl — profesjonalna alternatywa do przekłuwania uszu w domu

Dzisiaj wrzucam wpis dla wszystkich tych osób, u których w głowach pojawił się ryzykowny pomysł samodzielnego przekłuwania uszu w domu. Zawsze staram się przygotować dla Was coś, co będzie dobrą wskazówką, poradą i pozwoli Wam uniknąć błędów, które mogą mieć przykre konsekwencje, również zdrowotne. Tak jest i teraz. Przedstawię Wam profesjonalną alternatywę do przebicia uszu w domu, która w wielu salonach kosmetycznych i piercingu wprowadziła prawdziwą rewolucję. Poznajcie system Blomdahl!

Przekłuwanie uszu — nie róbcie tego na własną rękę!

Założenie kolczyków, pomimo iż nie jest niebezpiecznym zabiegiem, zawsze wiąże się z ryzykiem nadkażenia lub trudnego gojenia ran. Zagrożenie komplikacjami wielokrotnie wzrasta, jeżeli chcecie przekłuć uszy samodzielnie w domu.

W swoim otoczeniu mam osobę, która podjęła ryzyko przebicia uszu w domu samodzielnie za pomocą igły. Jak się domyślacie, nie skończyło się to pełnią szczęścia. Moja koleżanka nie tylko ostatecznie musiała zdjąć kolczyki, ale również długo leczyć powstałe nadkażenie uszu. Myślała, że zaoszczędzi kilkadziesiąt złotych na wizycie w salonie, a ostatecznie wydała dużo więcej pieniędzy na wizyty u dermatologa, lekarza i lekarstwa.

Nie starajcie się więc upiec kilku pieczeni na jednym ogniu i kombinować ze swoim zdrowiem. Poznajcie system Blomdahl i cieszcie się nowymi kolczykami bez przykrych konsekwencji!

System Blomdahl — co jest w nim takiego wyjątkowego?

Blomdahl jest szwedzką marką, która nie tylko stworzyła bezpieczny i szybki system przekłuwania uszu, ale również prowadzi sprzedaż biżuterii hipoalergicznej dedykowanej osobom, zmagającym się z alergią kontaktową.

Metoda zakładania kolczyków Blomdahl jest dostępna w 90% szwedzkich salonów i z powodzeniem została wprowadzona także do Polski. Można z niej skorzystać niemalże w każdym większym lub mniejszym mieście. To bardzo dobra informacja, ponieważ dzięki temu coraz większa ilość osób ma możliwość skorzystania z bezpiecznego zabiegu.

Czytając o tej metodzie, dowiedziałam się, że osoby wykonujące piercing bardzo lubią nią pracować. Salony mogą zamówić na oficjalnej stronie Blomdahl zestawy do przekłuwania uszu, w których skład wchodzi między innymi aparat do zakładania kolczyków, kolczyki i inne potrzebne narzędzia. Dodatkowo można także zamówić szkolenia, które pozwolą bliżej poznać zasady tej metody. To tyle z ogólnych informacji. Przejdźmy teraz do konkretów, o których więcej poniżej.

Zasada bliskiego kontaktu w metodzie Blomdahl

Metoda zakładania kolczyków techniką Blomdahl oparta jest na czterech zasadach, które uzupełniając się wzajemnie i gwarantują pełne bezpieczeństwo. Pierwszą z nich jest zasada bliskiego kontaktu, która według mnie jest bardzo ważna np. w kontekście zabezpieczenia przed zarażeniem się przewlekłymi chorobami wirusowymi.

Bliski kontakt polega na tym, że kolczyk, który umieszczony jest w sterylnej kasetce, dzięki specjalnej konstrukcji aparatu do przekłuwania uszu, nie ma możliwości zetknięcia się ani z dłonią, ani z płatkiem ucha osoby, która jest przygotowana do zabiegu. Dodatkowo wszystkie kluczowe elementy aparatu, jak i sam kolczyk, są sterylne, co daje 100% zabezpieczenia przed zakażeniem. Uwierzcie mi, że w domowych warunkach jest to nie do osiągnięcia.

Dla dzieci tylko to, co najlepsze!

Metoda Blomdahl dedykowana jest dla dzieci oraz osób z alergią kontaktową, ale tak naprawdę każdy powinien z niej skorzystać, kto chce dostać tylko to, co najlepsze. Zasada korzystania z bezpiecznych materiałów, z których wykonane są kolczyki, jest przewodnią filozofią marki Blomdahl.

Podczas zabiegu przekłucia będziecie mieć założoną biżuterię, która powstała z tytanu medycznego lub plastiku medycznego. Te dwa materiały są hipoalergiczne, nie powodują u osób cierpiących na alergię kontaktową wysypki, świądu, zaczerwienienia i obrzęku. Są całkowicie neutralne dla wrażliwej skóry i wolne od kadmu, niklu i palladu.

Widziałam na własne oczy te kolczyki i gwarantuję, że dzięki różnym kolorom i kształtom niczym nie różnią się od wyrobów wykonanych ze złota czy srebra. Do wyboru macie kolor złoty, srebrny, czarny i metalowy. Ozdoby mają wielorakie aplikacje i zdobienia kamieniami, perłami i grawerami. Mogą mieć także wykonany plater drogocennymi kruszcami w miejscach, które nie stykają się bezpośrednio ze skórą, a co za tym idzie, nie powodują objawów uczulenia.

Jedno kliknięcie — dwie dziurki!

Niewątpliwym atutem systemu Blomdahl, jest założenie kolczyków na oboje uszu jednocześnie. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli dotyczy ono dzieci i osób dorosłych, które panicznie boją się wizyty w salonie.

Jednoczesne przekłucie obu uszu skraca czas zabiegu, a w konsekwencji zmniejsza poziom stresu. Co ciekawe założenie kolczyków jest wykonywane tylko przez jedną osobę (bez asysty), więc zamieszanie również jest o wiele mniejsze niż podczas standardowych i popularnych rozwiązań.

Miłą informacją jest również to, że zabieg jest bezbolesny, o czym przekonałam się na własnej skórze, a pięknym efektem można cieszyć się od razu po zabiegu, przeglądając się w lusterku.

Specjalne konstrukcje gwintów i zatyczek w systemie Blomdahl

Ostatnią zasadą, jaką ma system Blomdahl, jest zastosowanie specjalnej konstrukcji gwintów i zatyczek w kolczykach. Gwinty są stosunkowo grube, dzięki czemu w procesie gojenia uszu kształtują się odpowiedniej wielkości dziurki, do których z powodzeniem można włożyć nawet najbardziej wymyślne modele biżuterii. Nie każdy przecież wie, że dziurka po przekłuciu obkurcza się i przy zastosowaniu zbyt cienkich gwintów, może być zbyt mała, by włożyć bez przeszkód kolejne kolczyki.

Zatyczki również zostały dokładnie przemyślane przez markę Blomdahl. Zatrzymują się one na specjalnych ogranicznikach, co zapobiega ich bezpośredniemu przyleganiu do płatków uszu. Zapewnia to stałe wietrzenie i dopływ świeżego powietrza do ran, co sprzyja ich szybszemu gojeniu i zapobiega ropieniu.

Mam nadzieję, że rozgoniłam w Waszych głowach pomysły o ryzykownym samodzielnym przekłuciu uszu w domu. Wybierzcie bezpieczną i sprawdzoną metodę Blomdahl i cieszcie się bezpiecznymi i efektownymi ozdobami, które nie wywołają u Was objawów alergii.

 

Artykuł sponsorowany

Leave a Comment