Dlaczego stosowanie chemii basenowej jest niezbędne

Posiadanie we własnym ogrodzie basenu jest z pewnością ogromnym przywilejem. Basen w ogrodzie nie tylko stanowi jego dodatkową ozdobę, ale także dostarcza wiele rozrywki i pozwala na spędzenie wolnego czasu w upalne letnie dni. Jednocześnie w momencie, kiedy woda w basenie jest mocno eksploatowana i wystawiona na bezpośrednie działanie niekorzystnych czynników, konieczne staje się jej odpowiednie utrzymanie w czystości. Tylko i wyłącznie wtedy, pływanie w ogrodowym basenie będzie prawdziwą przyjemnością, a nie skończy się infekcjami czy alergiami. W tym przypadku więc niezbędna staje się solidna i profesjonalna chemia basenowa. Dlaczego należy ją stosować?

Woda w basenie musi być czysta!

Nie da się ukryć, że woda jest jednym z najważniejszych elementów w naszej codzienności. To właśnie z niej korzystamy gdy chcemy się wykąpać lub nawet przygotować sobie wyśmienite napoje. Jednocześnie warto zauważyć, że to właśnie woda wypełnia basen ogrodowy i daje nam przyjemne poczucie orzeźwienia. W każdym przypadku jednak zależy nam na tym, by korzystać z wody zdatnej i czystej. W basenie ogrodowym- niestety- woda narażona jest na stały kontakt z zanieczyszczeniami i drobnoustrojami, które pozostają na jej powierzchni. Co ciekawe, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska zewnętrznego. Korzystanie z basenu również wnosi do niego cały szereg zabrudzeń w postaci chociażby naszego potu, czy złuszczającego się naskórka. To z kolei doprowadzi do prawdziwej kumulacji i sprawi, że woda w basenie nie będzie nadawała się więcej do użytku.

Dlaczego konieczne jest stosowanie chemii basenowej?

Chemia basenowa to specjalne specyfiki, które dedykowane są utrzymanie wody w basenie, a także całego basenu w nieskazitelnej czystości. Korzystanie z niej staje się absolutnie niezbędne w momencie, kiedy zależy nam przede wszystkim na tym, by nasz basen nadawał się do codziennego użytku. Często decydujemy się na całościową lub połowiczną wymianę wody, jednocześnie musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to wystarczające rozwiązanie. Dlaczego? Otóż brak odpowiedniego wyczyszczenia ścianek basenu, sprawi, że drobnoustroje i wszelakie zanieczyszczenia, ponownie dostaną się do wody, nawet do tej, która będzie świeżo wymieniona. Warto więc- oczywiście jeśli posiadamy w ogrodzie basen- wyposażyć się także w odpowiedni zestaw środków czyszczących. Z całą pewnością nie obejdzie się bez specyfików do czyszczenia ścianek i dna basenu, a także bez preparatu z chlorem, który uzdatni wodę i sprawi, że ponownie będzie można w niej bezpiecznie pływać.

Jak często stosować chemię basenową?

Głównym pytaniem, z jakim mierzą się posiadacze ogrodu, jest częstotliwość jego czyszczenia. Otóż w tym wypadku, wiele tak naprawdę zależy od sezonu. Co to oznacza w praktyce? Łatwo można się domyślić, że zimą czy jesienią nasz basen jest nieużytkowany. Narażony jest on więc jedynie na te zanieczyszczenia, które ściągają do niego z zewnątrz. W takich wypadkach wystarczy go dokładnie wyczyścić raz na dwa tygodnie lub nawet raz w miesiącu. Niemniej jednak kiedy rozpoczyna się sezon wiosenno-letni, nasz basen stanie się głównym miejscem rodzinnych spotkać i świetnej zabawy. Jest on więc intensywnie eksploatowany, a to z kolei oznacza konieczność czyszczenia go znacznie częściej. Zaleca się wymianę i chlorowanie wody nawet co tydzień, zaś dokładne wyczyszczenie ścianek basenu powinno odbywać się minimum raz na dwa tygodnie. Pomoże to utrzymać basen w dobrym stanie przez całe lato.

 

Autor artykułu
Publikacja artykułu we współpracy z www.target.com.pl – wiodącym producentem produktów do pielęgnacji ogrodu.

Leave a Comment