Jak spakować torbę na spacer z dzieckiem?

co zabrać na spacer z dzieckiem

Co zabrać na spacer z dzieckiem? Jesień… zimno… szaro… Spacer… niby nic takiego, ale przygotować się trzeba. Przedszkolaki lubią biegać, sięgać po różne rzeczy, zbierać kasztany, żołędzie, patyki. Często wiąże się to z pobrudzeniem rączek i ubrań. Niemowlaki siedzące w wózku też często ubrudzą się jedzeniem czy piciem.Co należy mieć przy sobie? Ja mam to już dawno za sobą, ale doskonale pamiętam 🙂


Na spacer z dzieckiem na pewno przydadzą się chusteczki higieniczne oraz chusteczki nawilżane aby wyczyścić rączki.
Idąc na dłuższy spacer, lub idąc do kogoś w gości, warto mieć na zmianę ubranie, w zależności od pogody – spodenki, koszulkę, skarpetki, majteczki, chustkę na szyję czy czapeczkę i rękawiczki (mogą zamoknąć gdy pada deszcz lub śnieg). Nie waży to dużo, zajmuje mało miejsca, a może się przydać.
Mój synek kiedyś zamoczył buty na spacerze, na szczęście latem więc nie było mu zimno, ale idąc po kamieniach musiałam go nieść na rękach. Więc na następny spacer wzięłam sandałki na zmianę – śmiało możesz je zaczepić rzepem na zewnątrz plecaka, jeśli nie chcesz chować butów do środka. 

Dla niemowlaka warto mieć w torbie:

♥ pieluszkę tetrową i pieluszkę jednorazową.
♥ koszulkę i spodenki na zmianę.
♥ butelkę z mlekiem lub herbatkę w termoopakowaniu.
Ważne jest jedzenie i picie. Często wychodząc na spacer pytałam chłopców czy są głodni, czy chcą pić. Oczywiście nigdy nie chcieli, ale kilka minut później byli straaasznie głodni i spragnieni. Dawałam im chrupki kukurydziane lub paluszki, soczki lub wodę w butelce z dziubkiem.

Dlatego ważna jest pojemna torba lub plecak 🙂 Na wszystkie gadżety 🙂

Teraz gdy chłopcy chodzą już do szkoły, to spacery z nimi są dużo łatwiejsze, nie muszę brać ze sobą całej torby, jedynie wodę, którą i tak często mają w bidonie w rowerze 😉

 

co zabrać na spacer z dzieckiem

 

 

 

Leave a Comment