Jak urządzić małą sypialnię?

jak urządzić sypialnię

Małe sypialnie mogą być przytulne i efektowne oraz bardzo funkcjonalne. Urządzanie małej sypialni jest dużo prostsze, kiedy skorzystamy z opcji mebli na wymiar, zwłaszcza kiedy pokój ma niestandardowe wymiary.

Bez względu czy będzie to szafa przesuwna na wymiar, czy komoda, to przede wszystkim musisz wykonać odpowiednie pomiary pokoju. Niestandardowe sypialnie należy zmierzyć i ze względu na szerokość jak też długość pokoju. Zamawiając szafy do sypialni, musisz wiedzieć, ile miejsca możesz przeznaczyć na jej zlokalizowanie. Pamiętaj, że łóżko to zwykle mebel do sypialni, który zajmuje najwięcej miejsca, zatem na samym początku skup się na jego ustawieniu. Gdy wiesz, gdzie będzie znajdować się łóżko, łatwiej będzie umieścić inne meble. Łatwiej będzie ci tez określić jak duża może być szafa do sypialni na wymiar. Obok łóżka powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby można było łatwo wstać rano (lub w środku nocy) bez wpadania na rozmaite sprzęty lub rzeczy. Lampy i budziki należy umieścić na odpowiednich meblach (kredensach lub stołach) w pobliżu gniazdek elektrycznych.

Na samym końcu umieść mniejsze meble, takie jak szafki nocne i dekoracje ścienne. Łatwiej jest manipulować tymi mniejszymi przedmiotami, aby dopasować je do całości, niż wpasować w nie duże elementy. Istnieje wiele układów, które sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach. Na przykład łóżko wyśrodkowane pod dużym oknem, stolik nocny z każdej strony, z wystarczającą ilością miejsca do przejścia, i otwarta szafa na przeciwległej ścianie.

W większości przypadków chcielibyśmy mieć symetryczne sypialnie z łatwym dostępem do obu stron łóżka, choćby w celu łatwej zmiany pościeli. Ten rodzaj symetrii sprawi, że sypialnia będzie bardziej przestronna, ale w niektórych niestandardowych pomieszczeniach jest to po prostu niemożliwe. Możemy się jednak postarać, zmniejszyć rozmiar stolika nocnego i zadbać, aby był on wyższy na rzecz jego szerokości.

Pamiętaj, że nawet małe, niestandardowe przestrzenie kryją w sobie wiele możliwości i kreatywny sposób korzystania z przestrzeni może pomóc w stworzeniu układu małej sypialni, która jest przestronna i stylowa. Ponieważ jednak standardowe meble do sypialni mogą nam utrudnić aranżacje przestrzeni, należy celem osiągnięcia zamierzonego celu – skorzystać z możliwości zakupu mebli na wymiar. Dodatkowo musimy się skupić na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Jeśli masz miejsce w szafie, schowaj tam skrzynię, włóż półki lub umieść komodę w środku. Uwolnisz cenne miejsce na podłodze, sprawisz, że twój pokój będzie większy, i będziesz mieć ubrania w jednym wygodnym miejscu. Kiedy próbujesz maksymalnie wykorzystać ograniczoną powierzchnię podłogi, zawsze możesz skorzystać z wysokości, aby uzyskać dodatkowe miejsce. Zamów meble wyższe, przy jednoczesnej oszczędności szerokości. Ten pomysł jest również atrakcyjny, jeśli nie masz w szafie miejsca na dodatkowe sprzęty. Na przykład możesz umieścić telewizor na wysokiej, wąskiej skrzyni lub możesz całkowicie ją wyjąć i zamontować na ścianie telewizor z płaskim ekranem.

Źródło informacji: szafynawymiar.waw.pl

One Thought to “Jak urządzić małą sypialnię?”

  1. Andżelika

    Niezależnie od wielkości sypialni musimy pamiętać, że najważniejszym meblem jest łóżko i musi mieć ono wygodny materac. Sama kiedyś popełniłam taki błąd i nie zwróciłam na to uwagi. Potem byłam zmuszona kupować kolejny nowy materac, który trochę kosztuje. Polecam te z https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe

Leave a Comment