Motywacja do sprzątania jest bardzo ważna, czasem jednak jej nie ma i nie wiadomo kiedy bałagan rośnie. Jak zmotywować się do sprzątania, gdy masz wrażenie, że to syzyfowa praca i nie ma sensu w ogóle ruszać się z miejsca?? A najlepiej byłoby gdzieś uciec?

 

Jednym z głównych zmartwień w domu z dziećmi jest to, że porządek jest tylko na chwilę. Może jednak jest sposób aby to zmienić?

Czego dowiesz się z wpisu Motywacja do sprzątania?

1. Poznasz powód dlaczego nam się nie chce
2. Jakie są sposoby na zmotywowanie się do sprzątania?
3. Jakie są kanały na YouTube o sprzątaniu?

 

Dlaczego nam się nie chce?

Po pierwsze , powodem dla którego często nam się nie chce, nie jest to, że jesteśmy leniwi. To nie w lenistwie jest problem, ani w prokrastynacji. To brak MIŁOŚCI do przestrzeni, w której przebywasz. Przypomnij sobie swoje pierwsze chwile w swoim domu, w swoim mieszkaniu gdy je tylko zobaczyłaś. Czym zachwyciły cię te ściany? Jaka była podłoga? Czy już wiedziałaś, gdzie będziesz wypoczywać, gdzie pić kawę, albo gdzie rozłożysz zabawki dziecka?
Albo przy wyborze projektu domu, dlaczego akurat ten? Co czułaś gdy wchodziłaś na puste fundamenty, i powoli patrzyłaś na rosnące ściany?

Dlaczego więc dziś chcesz uciekać z domu, który przecież kiedyś kochałaś? Zrób reset!

Czasem zdarzają się sytuacje, które sprawiają, że nie chcesz już spędzać czasu w swoich czterech ścianach. Warto wtedy pomyśleć o małym remoncie, zmiana koloru ścian czy mebli od razu zmieni nasze postrzeganie tego miejsca i znów nam się zacznie chcieć 🙂

Jak się zmotywować do sprzątania?

Książki

Jest wiele różnych sposobów do zmotywowania się do sprzątania. Jednym z nich jest czytanie książek o organizacji. Serdecznie polecam Manga sprzątania Marie Kondo

Motywacja do sprzątania

 

 

POWER HOUR

Aby zmotywować się do sprzątania ożesz nastawić sobie stoper na godzinę i zrobić sobie POWER HOUR 🙂 Nie uwierzysz, jak dużo można zrobić w godzinę 🙂 Serdecznie polecam tą metodę.

 

YouTube

Kolejnym pomysłem jest włączenie sobie filmów typu Clean with me, lub obejrzenie najpierw jakiegoś odcinka z kawką, i dopiero wtedy zabrać się za porządki. Polecam Wam zerknąć na mój kanał, gdzie sama motywuję innych do sprzątania, a co za tym idzie, do bycia lepszą wersją siebie. Mój kanał znajdziesz tutaj: kliknij tutaj
lub wpisując w przeglądarkę YouTube frazę: Poszeptajmy przy kawie.

 

Dajcie koniecznie znać, jakie są wasze sposoby na porządki, aby dom był w ogólnym ładzie 🙂

 

 

Leave a Comment