Skórzana kurtka to inwestycja w doskonały look! Sprawdź, jak o nią dbać!

Bez względu na to, czy mówimy o damskiej, czy męskiej szafie, szczególne miejsce w niej powinny zajmować skórzane kurtki. Ponadczasowe, uniwersalne, wygodne i funkcjonalne nie tylko ułatwią tworzenie kolejnych zestawów, ale także – pozwolą Ci wyróżnić się z tłumu. Masz już własny, idealny model? Zadbaj, by służył Ci jak najdłużej i koniecznie sprawdź, jak prawidłowo o niego dbać!

Taka inwestycja się opłaca! Dlaczego warto mieć skórzaną kurtkę?

Inwestycja w skórzaną kurtkę to doskonała propozycja zarówno dla pań, jak i dla panów. Co więcej – naprawdę się opłaca! Uszyta z wysokogatunkowych materiałów, wyróżnia się odpornością na intensywną nawet eksploatację i zawsze wygląda doskonale – zwłaszcza jeśli postawisz na ponadczasowy i zawsze modny model. Z łatwością pozwala łączyć się z innymi częściami garderoby, a przy drobinie kreatywności z Twojej strony, jest użyteczna przez cały rok. Jak dbać o skórzane kurtki, by służyły przez kolejne lata, jednocześnie nie tracąc na atrakcyjności?

 

Czyszczenie kurtki skórzanej – możesz to zrobić na dwa sposoby

Czyszczenie kurtki skórzanej może, jednak wcale nie musi być trudne. Wszystko zależy od informacji, jakie producent zamieścił na metce. Na szczęście możesz to zrobić na dwa sposoby – samodzielnie, w domu lub korzystając z usług profesjonalnej pralni chemicznej.

 

Zdecydowałeś się na samodzielne czyszczenie kurtki skórzanej? Koniecznie zapoznaj się z oznaczeniami na metkach – wówczas możesz mieć pewność, że kurtka odzyska doskonały wygląd i nie ulegnie zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak zacząć? W żadnym wypadku nie wrzucaj swojej kurtki do pralki! Zamiast tego weź wilgotną i miękką ściereczkę, a następnie – przetrzyj ramoneskę w taki sposób, by nie przemoczyć skóry. Kiedy wyschnie, wzmocnij efekt dedykowanym balsamem.  Jakie kosmetyki jeszcze okażą się niezbędne?

 

W przypadku pojawienia się przetarć albo innych, niewielkich uszkodzeń materiału warto zdecydować się na balsam koloryzujący o odcieniu identycznym, jak odcień kurtki. Starannie dobrany preparat pozwoli Ci z łatwością zamaskować i zabezpieczyć wady.

 

Kurtki skórzane wymagają konserwacji

Kurtki skórzane zdecydowanie warto konserwować – przynajmniej raz w roku. Pomimo że sam zabieg brzmi skomplikowanie, możesz przeprowadzić go samodzielnie w domu. Jak? Wykorzystując dobrej jakości impregnat dedykowany skórze naturalnej. Dzięki tym prostym zabiegom będziesz mógł cieszyć się ulubioną ramoneską przez kolejne sezony!

 

Leave a Comment