Pożegnaj zakola. Przeszczep włosów – skuteczny sposób na łysienie

Nadmierne wypadanie włosów, to typowo męska przypadłość, chociaż przytrafia się również kobietom. Męskie łysienie jest zazwyczaj bardziej obszerne i trudniejsze do zahamowania. Dlatego też coraz więcej panów sięga po takie metody, jak przeszczep włosów, zwłaszcza że najnowsze wydanie tego zabiegu, czyli Smart Graft, to procedura bezpieczna, mało inwazyjna i dająca niemal 100% skuteczność.

Przeszczep włosów – co warto o nim wiedzieć?

Dawniej przeszczep włosów polegał na wycięciu fragmentu owłosionej skóry głowy i wszyciu jej w miejsce objęte łysieniem. Efekty takiego zabiegu chirurgicznego zwykle nie były zbyt atrakcyjne – blizna była widoczna, a linia włosów nienaturalna. Do tego nie zawsze można było mieć pewność, że taki przeszczep nie zostanie odrzucony przez organizm.

Nowoczesny przeszczep włosów jest dużo mniej inwazyjny, a wygląd po zabiegu dużo bardziej atrakcyjny. Nowa fryzura jest nie do odróżnienia od naturalnej, a efekt zagęszczenia włosów utrzymuje się przez wiele lat, nawet do końca życia. W ten sposób można też zrekonstruować brwi, zarost czy owłosienie klatki piersiowej.  

Przeszczep włosów polecany jest zwłaszcza osobom zmagającym się z łysieniem androgenowym, u których inne metody leczenia łysienia okazały się nieskuteczne. Wskazaniem do zabiegu jest również ubytek włosów z powodu urazu, poparzenia czy wyleczonego stanu zapalnego skóry.

Na czym polega przeszczep włosów Smart Graft?

Smart Graft to jedna z najnowocześniejszych metod transplantacji włosów. Polega na przeszczepie pojedynczych zespołów mieszków włosowych, tzw. graftów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka godzin.

Przeszczep włosów Smart Graft rozpoczyna się od pobrania odpowiedniej liczby mieszków włosowych. Miejscem dawczym jest zazwyczaj tylna część głowy, gdzie włosy są mniej podatne na wypadanie. Do pobierania implantów włosów używana jest specjalna głowica zakończona mikroskalpelem. Proces jest zautomatyzowany, dzięki czemu przebiega sprawnie i precyzyjnie.

Pobrane mieszki włosowe trafiają do pojemników, w których panują sterylne warunki, aby mogły bezpiecznie poczekać na kolejny etap zabiegu, czyli implantację. Dzięki temu, że system Smart Graft jest zamknięty, przeżywalność włosów jest bardzo wysoka – wynosi około 98%.

Ostatni etap przeszczepu włosów metodą Smart Graft to wszczepianie mieszków włosowych w obszar biorczy (objęty łysieniem). Odbywa się to przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę. Lekarz bardzo starannie wszczepia implanty włosów z niezwykłą dokładnością kształtując na tym etapie perfekcyjną, naturalną linię przyszłej fryzury. Zaawansowane technologicznie urządzenie Smart Graft zapewnia szybkość i efektywność zabiegu.

Włosy po przeszczepie – naturalny wygląd i wzrost pewności siebie

Przeszczep włosów to przede wszystkim spektakularna zmiana wyglądu. Precyzja zabiegu pozwala na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, dzięki czemu efekt końcowy do złudzenia przypomina naturalny kształt owłosienia. Łysina zostaje całkowicie zakamuflowana, więc znikają też kompleksy, które jej towarzyszyły. Pacjent odzyskuje pewność siebie, co przekłada się nie tylko na poprawę relacji damsko-męskich, ale też zawodowych.

Decydując się na transplantację włosów trzeba pamiętać, że efekty nie są widoczne od razu. Atrakcyjna fryzura nie pojawia się po kilku dniach, ale po miesiącach, a nawet rok po wykonaniu zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że włosy po przeszczepie Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu – od anagenu po telogen. Pierwsze włosy pojawiają się po około 2–3 miesiącach, zaś pełen efekt obserwuje się dopiero po około 12–14 miesiącach.

W razie innych pytań na temat transplantacji włosów, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Leave a Comment